Kur'an Kursları

​ Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an Kurslarının bulunduğu çeşitli illerde Kuran-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi görmek amacıyla dindaş, soydaş ve akraba topluluklardan çok sayıda öğrenci getirilmektedir. 

• 
Başkanlığımız Kur'an kurslarında öğrenim görmek üzere 1992 yılından beri her yıl yurtdışından çok sayıda öğrenci ülkemize gelmektedir.

Başkanlığımız Kur'an kursları dernek yönetimlerinin gayret ve çalışmaları ile Kur'an kurslarımızda Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler eğitimi almak üzere, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yaklaşık 80 ülkeden 1700 civarında öğrencinin ülkemize gelmeleri sağlanmıştır. Bu öğrenciler başta İstanbul olmak üzere Konya, Bursa, Kütahya, Isparta, Rize ve benzeri illerimizdeki Kur'an kurslarımızda öğrenim görmektedirler. Bu kurslardan mezun olanların ülkemizde imam-hatip lisesi, ilahiyat veya istekli oldukları alanlarda eğitim-öğretime devam etmeleri teşvik edilmektedir.

• Bu öğrenciler başta İstanbul olmak üzere Konya, Bursa, Kütahya, Isparta, Rize ve benzeri illerimizdeki Kur'an kurslarımızda öğrenim görmektedirler. Bu kurslardan mezun olanların ülkemizde imam-hatip lisesi, ilahiyat veya istekli oldukları alanlarda eğitim-öğretime devam etmeleri teşvik edilmektedir.