Detay

Kur'an-ı Kerim Uygulaması Pc ve Mac Uygulamalarıyla Yayında

20.07.2015

Ankara

​   

Kur'an-ı Kerim uygulaması internete bağlanmadan da kullanılabiliyor

Yapılan yenilikle Kur'an-ı Kerim uygulaması,  internete bağlanmaksızın kullanılabiliyor. Bunun için uygulamanın, bilgisayar veya taşınabilir aygıtlara yüklenmesi yeterli oluyor. Uygulama hangi aygıta indirilecekse, site buna uygun olan uygulama içeriğini cihaza yüklüyor. Ardından, internete tekrar bağlanmaya gerek kalmaksızın, Kur'an-ı Kerim uygulaması kullanılabiliyor.

Kur'an-ı Kerim Web 2.0 uygulamasındaki yenilikler

Kur'an-ı Kerim uygulamasının Windows ve Macintosh masaüstü versiyonunda birçok yeni özellik ve zengin içerikle kullanıma sunuldu.

Yapılan yeniliklerle Kur'an'ı Kerim'i Türkiye'de ve dünyada tanınan Hafız Osman Şahin, Dr. Tayyar Altıkulaç, İshak Danış, Bünyamin Topçuoğlu, Erhan Mete, Davut Kaya, Abdurrahman es-Sudeys, Suud İbrahim eş-Şureym, Mahir el-Muaykili, Muhammed Sıddık Minşevi ve Abdulbasit Abdussamet'in sesinden dinlemek mümkün hale getirildi. Ayrıca meal dinleme seçeneklerinde de yenilikler yapıldı.

Daha önce hazırlanan meallerin sayısında da artış gerçekleştirildi. Diyanet İşleri Başkanlığının Tefsir, Kur'an Yolu mealleri ile Türkiye Diyanet Vakfı meali ve Elmalılı Hamdi Yazır meali uygulamaya dahil edildi. 

​​​​​​