Malzeme Yönetimi ve Satınalma Daire Başkanlığı

                                       1.jpg

Haydar BEKİROĞLU

Malzeme Yönetimi ve Satınalma Daire Başkanı

 

1977 yılında Elazığ’da doğdu. 1994’te Malatya İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İlköğretim ve ortaöğretim döneminde Elazığ medreselerinde klasik Arapça ve Dini İlimler tahsil etti. 1998’de Rize İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevine 1997 yılında İmam-Hatip olarak başladı. 2000-2002 yılları arasında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde dini ihtisas eğitimi gördü. 2003-2006 yılları arasında Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde Tefsir, İslam Hukukuna Giriş ve Arapça hocalığı yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde yaklaşık yedi yıl süreyle müfettişlik yapan Bekiroğlu, 2013 yılından beri de Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 

Rize İlahiyat Fakültesi bünyesinde  “Ebu’l-Kasım el-Kuşeyrî ve Letâifu’l-işârât” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlayan Bekiroğlu, Marmara İlahiyat Fakültesi bünyesinde “Kur’an’da Yönetim Ahlakı” başlıklı teziyle Doktora çalışmasına devam etmektedir.

 

Evli ve iki çocuk babası olan Bekiroğlu, ana dili olan Zazaca ve Kürtçenin yanı sıra iyi derecede Arapça ve İngilizce’de bilmektedir.