Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yukarı Git

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü

uludag.png  
Kemal ULUDAĞ
 

   20.12.1957 Ordu-Gölköy doğumlu olan Kemal Uludağ, İlkokuldan sonra, 1974 yılında Çorum İmam-Hatip Okulu’nu bitirdi ve aynı yılın Ekim ayında Ordu-Perşembe Okçulu Köyü Camii imam-hatibi olarak memuriyete başladı. 1975 yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsüne giren Uludağ, kısa bir aradan sonra, 30.01.1977’den itibaren Bursa Merkez Koşu Kavak Camii Müezzin-Kayyımı olarak görevine devam etti. 1979 yılında Enstitünün ilk mezunları arasında yer aldı. 12.05.1980’de Çanakkale Eceabat ilçe Müftülüğüne naklen atanan Uludağ, askerlik dönüşü 11.10.1982 tarihinde Kastamonu Devrekâni ilçe Müftülüğü görevine tayin edildi. 21.02.1984’te Diyanet İşleri Başkanlığında müfettiş yardımcısı, 19.11.1986’da müfettiş ve 20.04.1995’te de başmüfettiş oldu. 1992 yılında bilgi, görgü artırmak ve yabancı dil öğrenmek amacıyla bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 1997-2002 yılları arasında Münih Din Hizmetleri Ataşeliği yaptı. Yurtdışı dönüşü bir süre Ankara-Yenimahalle Vaizliğinde de bulunan Uludağ, 18.04.2003 tarihinde yeniden başmüfettişliğe atandı. Kamu kurum ve kuruluşlarına iç denetçi kadrosu verilmesini müteakip 20.12.2006 tarihinde iç denetçiliğe atandı ve aynı zamanda İç Denetim Birimi Başkanı olarak görevlendirildi.  30.12.2010 tarihinde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak görevlendirildi. Halen bu görevini sürdürmekte olan Uludağ, evli ve üç çocuk babası olup, orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Tel: 0 312 295 70 35-36

e-posta : kemal.uludag@diyanet.gov.tr

​​