Detay

Din İşleri Yüksek Kurulu ile Sudan İslam Fıkıh Konseyi Arasında İşbirliği Protokolü…

7.02.2017

SUDAN

Din İşleri Yüksek Kurulu ile Sudan İslam Fıkıh Konseyi Arasında İşbirliği Protokolü…

​Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş ve beraberindeki heyet, 04-07 Şubat 2017 tarihlerinde resmi temaslarda bulunmak üzere Sudan'a bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda heyet, Sudan İslam Fıkıh Konseyini ziyaret etmiştir. Konsey başkanı İsam el-Beşir ve Konsey idarecileri tarafından çok sıcak bir şekilde karşılanan heyete, Sudan İslam Fıkıh Konseyinin kuruluşu, yapısı ve tecrübesi hakkında bilgi verilmiştir. Sudan'a yaptığı ziyaretin, iki kurum arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlaması temennisinde bulunan Dr. Ekrem Keleş, resmi ziyaret esnasında yaptığı konuşmada karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekmiştir.

Karşılıklı görüşme ve müzakerelerin ardından iki kurum arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi yönünde bir takım maddeleri ihtiva eden "işbirliği protokolü" imzalanmış ve karşılıklı hediye takdiminde bulunulmuştur. 

Bu resmi ziyarette Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş'e, Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri Prof. Dr. Ahmet YAMAN, Prof. Dr. Bünyamin ERUL, Rifat ORAL, Başkanlık Müşaviri Doç. Dr. Enver ARPA, Kurul Uzmanları Mehmet YAZICI ve Hüseyin ARI eşlik etmiştir. 

​​​​​​​​​​​​​​