Detayı

Yaşlılar Haftası ve Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

22.03.2018

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

​ 

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü münasebetiyle 20 Mart 2018 tarihinde Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Konferans Salonunda bir program düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen program, şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Dr. Mehmet KARABAY ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın Ali ERBAŞ konuşma yaptılar. Yaşlılık döneminin bir ömür boyunca elde edilen bilgi ve tecrübelerin yoğrulduğu bilgelik dönemi olduğunun altını çizen Başkan ERBAŞ, “Yaşlılarımız dinî değerlerimizi ve kültürel mirasımızı yarınlara taşımamızı sağlayan, geçmiş ile geleceği birbirine bağlayan en değerli varlıklarımızdır." şeklinde konuştu.

 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü olduğunu hatırlatan ERBAŞ, şu sözlerle konuşmasını tamamladı: "Bir 18 Mart Zaferimiz daha oldu. Şanlı ordumuzun, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ulaşmış olduğu 18 Mart 2018 zaferi. Orada Mehmetçiğimiz büyüklüğünü gösterdi. Terör örgütlerinin bundan sonra artık milletimizi rahatsız etmesi zorlaştı. Çünkü onları silip süpürdü. Birçoğunu etkisiz hale getirdi. Çanakkale'de nasıl ülkemizin işgalini engellediyse, bugün de Suriye sınırında, oradan girip ülkemizi işgal etmeye kalkışmak için kurulacak olan o terör devletini yerle bir etti elhamdülillah."

Programa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Karabay, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Başkanlık ile Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden üst düzey yöneticiler ve huzur evi sakinlerinin de olduğu çok sayıda davetli katıldı. Ayrıca, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Güngör Başyiğit, Başkan Erbaş'a çiçek ve tablo, Yüksel Tabak da Karabay'a çiçek ve Kur'an-ı Kerim hediye ettiği program, Başkanlığımız Tasavvuf Musikisi Korusunun verdiği konserle sona erdi.


​​​​​​