Haberler Tümü

Arama
Başlangıç Tarihi     Bitiş Tarihi
Başlık
Açıklama
Detay
Ara
 
test 16.08.2017
Dr. Mecid Mekkî "Suriye’de Mevcut Durum ve DEAŞ vb. Söylemlerin İslam’a ve Müslümanlara Verdiği Zararlar” konulu bir konferans Verdi

​Suriye Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mecid Mekkî 10 Ağustos 2017 Perşembe günü “Suriye'de Mevcut Durum ve DEAŞ vb. Söylemlerin İslam'a ve Müslümanlara Verdiği Zararlar" konulu bir konferans vermiştir.

test 16.08.2017
Atatürk Üniversitesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Arasında Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalandı

Din İşleri Yüksek Kurulu ile Atatürk Üniversitesi - Astrofizik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü arasında “Ufuk Aydınlanma Vakitlerinin Gözlemsel Yolla İncelenmesi"   konulu bilimsel işbirliği protokolü 15.08.2017 tarihinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü toplantı salonunda Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI ve Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Doç. Dr. Cenksu ÜÇER tarafından imzalandı.

test 26.07.2017
Engelli İlmihali çalıştayı yapıldı

​Kurulumuz engellilere yönelik yazılacak olan ilmihalin muhteva, dil ve üslubunun nasıl olacağı gibi hususlarda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla "Engelli İlmihali Çalıştayı"nı 26.07.2017 tarihinde Ankara'da Diyanet İşleri Başkanlığında gerçekleştirmiştir.

test 24.07.2017
Irak İmam-ı Azam Külliyesi Şeyhi Ahmet Hasan et-TAHA ve beraberindeki 15 kişilik heyet 24 Temmuz 2017 Salı günü Kurulumuzu ziyaret etti.

Heyet Kurul Başkanı Dr. Ekrem KELEŞ tarafından Kurul toplantı salonunda konuk edildi. Karşılıklı selamlama konuşmalarının ardından heyete Kurul Başkanımız Din İşleri Yüksek Kurulu ve Kurulun çalışmaları hakkında kısa bilgi verildi.

test 20.07.2017
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonunda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin'in katılımıyla imzalanan protokol ile Ay ve Ufuk Gözlem Ünitesi (AYGÖZ) kurulacak. 

test 20.07.2017
Dr. Hâlid Hanefî’den "Avrupa'da Fetva Problemleri” konferansı

​Avrupa Fetva ve Araştırma Meclisi Üyesi ve aynı zamanda Almanya Darü'l-iftâ Başkanı Dr. Hâlid Hanefî "Avrupa'da Fetva Problemi, Çözüm Yolları ve Bu Alanda Çalışan Kurumlar" konulu bir konferans verdi.

test 17.07.2017
Pratik İslam Ahlakı II Kitabı Hazırlıklarını Değerlendirme Çalıştayı

Kurulumuz, Ahlak Kitabı serisinin ikinci kitabı olan "Pratik İslam Ahlakı II"nin ortak aklın ürünü olarak tutarlı ve sistematik bütünlüğe sahip bir şekilde hazırlanabilmesi amacıyla 16-18 Temmuz 2017 tarihlerinde "Pratik İslam Ahlakı II Kitabı Hazırlıklarını Değerlendirme Çalıştayı"nı düzenlemiştir.

test 13.07.2017
Kırgızistan Müslümanları Dini İdare Başkanı Maksatbek Hacı TOKTOMUSHEV Kurulumuzu ziyaret etti.

Kırgızistan Müslümanları Dini İdare Başkanı Maksatbek Hacı TOKTOMUSHEV ve beraberindeki heyet 13 Temmuz 2017 Perşembe günü Kurulumuzu ziyaret etti.

test 11.07.2017
"Seyahatte İbadet" Kitabı Yayımlandı

Kurulumuz tarafından Sıkça Sorulan Sorular serisinin bir devamı olarak hazırlanan "Seyahatte İbadet" kitabı yayımlandı

test 5.07.2017
TSE Başkanı “Helal Kalite Yönetim Sistemi” Semineri verdi.

​Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Sebahittin KORKMAZ Kurulumuz toplantı salonunda "Helal Kalite Yönetim Sistemi" konulu bir seminer verdi 

12345678

​​​​