Haberler Tümü

Arama
Başlangıç Tarihi     Bitiş Tarihi
Başlık
Açıklama
Detay
Ara
 
test 1.12.2016
Suudi Arabistan Tebliğ ve İrşat Bakanlığı Bilim Ödülleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nasser İbrahim ALTUWAIM ziyareti.

Din eğitimi ve din hizmetleri alanlarında inceleme ve temaslarda bulunmak üzere ülkemize bir ziyaret gerçekleştiren İslam İşleri, Tebliğ ve İrşat Bakanlığı Bilim Ödülleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nasser İbrahim ALTUWAIM ve beraberindeki heyet, 01 Aralık 2016 tarihinde Kurulumuzu ziyaret etmiş ve bu ziyaretleri vesilesiyle konuk heyete Din İşleri Yüksek Kurulunun mahiyeti ve faaliyetleri hakkında bilgi verilmiştir. Heyet Başkanı Prof. Dr. Nasser İbrahim ALTUWAIM de başında bulunduğu kurumun ilmî faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunmuştur. Karşılıklı görüş ve bilgi alışverişinin gerçekleştirildiği görüşmede dinî konularda Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi temennisinde bulunulmuştur.

test 4.8.2016
DİN ŞÛRASI OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI KARARLARI

DİN ŞURASI KARARLARI​​ (Arapça)------------------DİN ŞURASI KARARLARI​​ (İngilizce) 

DİN ŞÛRASI OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI KARARLARI

3-4 Ağustos 2016​

test 3.8.2016
DİN ŞÛRASI OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI

"15 Temmuz Darbe Girişimi ve Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi" ile olağanüstü olarak toplandı.

test 19.7.2016
DARBECİLERİN CENAZE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

DARBECİLERİN CENAZE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde öldürülen darbecilerin cenaze namazları ile ilgili olarak halkımızdan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığımıza gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın kamuoyu ile paylaşılması uygun görülmüştür.

test 2.6.2016
AVRUPA’DA İSLAM KONFERANSI

​Din İşleri Yüksek Kurulu "Kurul Konferansları" adı altında periyodik olarak düzenlediği konferanslar kapsamında Üniversite Libr dö Brüksel Öğretim Görevlisi, Siyaset Bilimci Politolog Dr. Samir AMGHAR, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KAVAS'ın eşliğinde 02.06.2016 tarihinde Kurulumuz Üye, Uzman ve Uzman Yardımcılarının katılımlarıyla Kurul Konferans Salonunda "Avrupa'da İslam" başlıklı konferans düzenlenmiştir.

test 30.5.2016
ULUSLARARASI HİCRİ TAKVİM BİRLİĞİ KONGRESİ SONUÇ BİLGİRGESİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından İstanbul'da toplanan, İslam ülkeleri ve bütün dünya Müslümanları için büyük önem arz eden Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresi'nden tek takvim uygulansın kararı çıktı.

test 30.5.2016
İSLAM AHLAKI KİTABI ÇALIŞTAYI​

30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara'da, hazırlık çalışmaları devam eden İslam Ahlakı kitabı ile ilgili bir çalıştay yapılmıştır. Yapılan çalıştaya şu isimler katılmıştır:

test 28.5.2016
ULUSLARARASI HİCRİ TAKVİM BİRLİĞİ KONGRESİ

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen "​ULUSLARARASI  HİCRİ TAKVİM BİRLİĞİ KONGRESİ" 28-30 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.​

test 9.5.2016
LÜBNAN HEYETİNİN ZİYARETİ

Kuzey Lübnan ve Trablus Müftüsü Malik Şe'ar ve beraberindeki heyet, Din İşleri Yüksek Kurulunu ziyaret ettiler.

test 27.4.2016
2016 YILI SADAKA-I FITIR MİKTARI BELİRLENDİ

Din İşleri Yüksek Kurulu 2016 yılı Sadaka-i Fıtır miktarını belirledi.

123456

​​​​